سئو سایت

چرا بهینه سازی سایت مهم است؟

 

بهینه سازی سایت چیست ؟ SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است که مجموعه ای از اقدامات طراحی شده برای بهبود ظاهر و موقعیت صفحات وب در نتایج جستجوی ارگانیک است. از آنجایی که جستجوی ارگانیک برجسته ترین راه برای افراد برای کشف و دسترسی به محتوای آنلاین است، یک استراتژی خوب SEO برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما ضروری است.

برای درک ارزش سئو، کاراکو وب تعریف خود را به سه بخش تقسیم می کند:

نتایج جستجوی ارگانیک

فهرست‌های بدون پرداخت در صفحه نتایج موتور جستجو بیشترین ارتباط را با درخواست کاربر دارد. تبلیغات بخش قابل توجهی را تشکیل می دهند. نتایج جستجوی ارگانیک با این تبلیغات متمایز است زیرا آنها بر اساس الگوریتم های رتبه بندی ارگانیک موتور جستجو قرار می گیرند تا پیشنهادات تبلیغ کننده، شما نمی توانید برای رتبه بالاتر صفحه خود در نتایج جستجوی ارگانیک هزینه ای بپردازید.

کیفیت ترافیک ارگانیک

کاربر و درخواست جستجوی او چقدر با محتوایی که در وب سایت شما وجود دارد مرتبط است؟ شما می توانید همه بازدیدکنندگان جهان را جذب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند زیرا گوگل به آنها می گوید که شما منبع معتبری هستید، در حالی که واقعاً شما یک کشاورز سیب فروش هستید، آن بازدیدکنندگان احتمالاً سایت شما را سریع ترک می کنند. تکمیل هر گونه تبدیل ترافیک با کیفیت بالا فقط شامل بازدیدکنندگانی می شود که واقعاً به محصولات، اطلاعات یا سایر منابعی که سایت شما ارائه می دهد علاقه مند هستند. سئوی با کیفیت بالا بر تلاش موتور جستجو برای تطبیق هدف جستجوی کاربر با صفحات وب لیست شده سرمایه گذاری می کند.

مقدار ترافیک ارگانیک

تعداد کاربرانی که از طریق نتایج جستجوی ارگانیک به سایت شما می رسند. کاربران به احتمال زیاد روی نتایج جستجویی که در بالای لیست ظاهر می شوند کلیک می کنند، به همین دلیل مهم است که از استراتژی SEO خود برای رتبه بندی صفحات مرتبط تا آنجا که می توانید استفاده کنید. هر چه بازدیدکنندگان باکیفیت بیشتری را به سایت خود جذب کنید، احتمال افزایش تبدیل های ارزشمند بیشتر خواهد بود.

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از خزنده‌هایی که گاهی ربات یا عنکبوت نیز نامیده می‌شوند، برای جمع‌آوری اطلاعات درباره تمام محتوایی که می‌توانند در اینترنت پیدا کنند، استفاده می‌کنند. خزنده از یک صفحه وب شناخته شده شروع می شود و لینک های داخلی به صفحات آن سایت و همچنین لینک خارجی به صفحات سایر سایت ها را دنبال می کند. محتوای موجود در آن صفحات، به‌علاوه زمینه لینک هایی که دنبال می‌کند، به خزنده کمک می‌کند تا بفهمد هر صفحه درباره چیست و چگونه از نظر معنایی به همه صفحات دیگر در پایگاه داده عظیم موتور جستجو، به نام فهرست، متصل است.

هنگامی که کاربر یک پرس و جو را در کادر جستجو تایپ می کند یا بیان می کند، موتور جستجو از الگوریتم های پیچیده استفاده می کند تا آنچه را که معتقد است دقیق ترین و مفیدترین لیست نتایج برای آن پرس و جو است، بیرون بیاورد. این نتایج ارگانیک می‌تواند شامل صفحات وب پر از متن، مقاله‌های خبری، تصاویر، ویدیوها، فهرست‌های کسب‌وکار محلی و دیگر انواع محتوای خاص باشد.

چگونه سئو سایت را انجام بدهیم؟

سئوسایت یک روزه اتفاق نمی افتد و زمان بر است! خیلی تصور میکنند سئو مانند بمبی است که در سایت باید منفجر شود و سایت شما را در ریت یک گوگل قرار دهد! در حقیقت سئوسایت ، هشتاد درصد مطلب گذاشتن درست در سایت است.شما وقتی در یک ساعت مشخص سایت خود را اپدیت میکنید به ربات های گوگل هشدار میدهید که سایت منظم اپدیت میشود و گوگل متناسب با مطلب و تعداد کلمات کلیدی به شما بها میدهد.

پس مهمترین قسمت سئو سایت، اپدیت منظم سایت است، که شما یا ادمین سایت باید اینکار را انجام دهد. شرکت دیجیتال مارکتینگ کارکو وب خدماتی نظیر ادمین سایت ارائه میدهد که شما با توجه به تعداد پست ها و فعالیت خود میتوانید یکی از پلن های شرکت را انتخاب کنید و ادمین سایت را استخدام کنید. برای مشاوره در مورد ادمین سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.